Monitor dotykowy- dla firm i użytkowników indywidualnych

Obecnie, na co dzień korzystamy z licznych nowinek technologicznych. Wymagamy też więcej. O ile kilka lat temu zadowoliliśmy się zwykłym komputerem stacjonarnym, to teraz oczkujemy najlepszej jakości, wydajności, a do tego niskiej ceny. Mamy telefony dotykowe, tablety, czas więc na monitor dotykowyhttps://www.posiflex.com.pl/pl_jak-wybrac-odpowiedni-monitor-dotykowy,207.html. Ale jak wybrać odpowiedni i czym kierować się przy wyborze?

Trzeba podążać za technologią

Chyba nikt nie wyobraża sobie, aby nie korzystać ze smartphonów. Dotykając ekran smartphona można bardzo łatwo nim sterować. Warto również zdecydować się na monitor dotykowy. Dedykowany jest on zarówno do biur, ale również użytku prywatnego. Dzięki niemu każda praca wykonywana jest szybciej, to także świetna rozrywka. Warto więc podążać za technologią, ale i ułatwiać sobie pracę.

Monitor dotykowy- dla różnych branż

Biznes rządzi się swoimi prawami, warto więc stosować najnowocześniejsze rozwiązania, które wpływają także na jakość usług i ich precyzyjne wykonanie. Jednym z nich są monitory dotykowe. Mogą być wykorzystane przez wiele branż, począwszy od lokali gastronomicznych, a także przez banki. Umożliwiają wykonanie wielu operacji w zdecydowanie krótszym czasie. Ponadto monitor dotykowy dla sektora branżowego może być odporny na wilgoć, a także wodoodporny, zatem takie monitory idealnie nadają się do pracy w trudnych warunkach, ale i ich obsługiwanie jest bardzo łatwe. Przy wyborze warto także zwrócić uwagę na odporność na wahania temperatur.

Do codziennego użytku

Takie monitory doskonale pracują z różnymi programami, a także aplikacjami. Są doskonałe do rozrywki, czy też oglądania filmów, jak i grania w gry. Są także dedykowane dla osób, które pracują w domu. Umożliwiają wykonanie nawet bardziej skomplikowanych zadań, czy też zaawansowanych operacji w krótkim czasie. Przy tym nie zacinają się i szybko reagują na sterowanie dotykiem.

Jak wybrać odpowiedni monitor dotykowy?

Na samym początku należy określić jego przeznaczenie oraz cel. Wtedy też bardzo łatwo dobrać parametry techniczne tego urządzenia do naszych potrzeb. W przypadku przeznaczenia monitora do prac biurowych, wystarczy ekran 18 cali, gdyż idealnie sprawdzi się podczas wykonywania takich prac i przy tym nie jest, ani za duży, ani też za mały. Dla graczy, projektantów, czy inżynierów lepszym wyborem będzie większy ekran np. 22 cale. Natomiast dla fanów filmów, czy seriali lepszym wyborem będzie jeszcze większy ekran dotykowy np. 24 cale. Warto także wziąć pod uwagę kąt widzenia, czyli im szerszy, tym lepszy oraz czas reakcji, który powinien być jak najszybszy. Ciekawa jest także opcja pivot, która umożliwia obrócenie ekranu o 90 stopni, dzięki temu możliwe jest wykonanie najbardziej specyficznych zadań oraz prac.

Istotna jest także częstotliwość odświeżania, która powinna wynosić minimum 60HZ, ale czym większa, tym lepiej.
Oczywiście nie można także zapomnieć o proporcjach matrycy. 16:9 jest to opcja najpopularniejsza, idealna do prac biurowych, czy też na użytek prywatny. Z kolei proporcje 5:4 i 4;3 są dedykowane dla biznesu, szczególnie branży gastronomicznej. Matryca 21:9 daje efekt kinowy, zatem dedykowana jest dla miłośników oglądania filmów, czy też zawodowych testerów gier. Na samym końcu ważna jest także możliwość obsługi kart magnetycznych, co jest niezbędne dla monitorów, które są wykorzystywane w różnych branżach.

Wybór monitora dotykowego wcale nie jest taki trudny, warto tylko poznać swoje oczekiwania i potrzeby. Monitory dla biznesu są zdecydowanie droższe, niż te na użytek prywatny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *