Zwiększ komfort pacjenta – szpitalne systemy przywoławcze

Zastanawiamy się bardzo często – czy zastosowanie szpitalnych systemów przywoławczych to wygoda, zwiększony komfort pacjenta czy niepotrzebny luksus. Dzwonki przy każdym łóżku pacjenta to dzisiaj norma znana i sprawdzona od lat. Zawsze pacjent dzwonił i przywoływał personel medyczny. Jednak czy w XXI wieku dzwonek przy szpitalnym łóżku nie powinien być już przeszłością?

SZPITALNE SYSTEMY PRZYWOŁAWCZE – CO TO JEST?

Szpitalne systemy przywoławczehttps://www.lrspoland.pl/systemy-przywolawcze-w-szpitalu-niezbedne-narzedzie-czy-zbedny-luksus,208.html – montuje się w jednostkach szpitalnych i medycznych. Dzisiaj popularny jest na całym świecie i znacznie ułatwia pracę personelowi medycznemu a choremu daje ogromny komfort i poczucie bezpieczeństwa. W oddziałach szpitalnym wciąż popularne są dzwonki, które doskonale się sprawdzają. Dzwonki jednak to bardzo dobry sygnał przywoławczy ale tylko dla pacjentów poruszających się o własnych siłach.

Co z pacjentami na stałe leżącymi, takimi, którzy sami nie mogą dosięgnąć dzwonka? Właśnie dla każdego pacjenta odpowiedni jest nowoczesny system przywoławczy. To dzięki jego możliwościom każdy pacjent, w każdej chwili, nie nadwyrężając swoich sił, może zawołać pielęgniarkę czy inną osobę z personelu medycznego. Przy pomocy tego systemu można również zwołać cały personel medyczny na salę operacyjną czy na konsultację, Systemy te doskonale sprawdzają się także w recepcjach czy w przychodniach.

JAK DZIAŁA SZPITALNY SYSTEM PRZYWOŁAWCZY?

Systemy te są bezprzewodowymi systemami, optyczno – dźwiękowymi, działającymi na bazie danej sieci. Poszczególne terminale działają między sobą bezprzewodowo a sama obsługa terminali pielęgniarskich i salowych odbywa się poprzez duże ekrany dotykowe. Przez to, że wszystko działa bezprzewodowo, zainstalowanie takiego systemu nie wymaga zbyt dużego nakładu i zbyt dużego remontu w miejscu gdzie instalujemy szpitalne systemy przywoławcze.

Dodatkowo dzięki takiemu systemowi, sygnał od pacjenta dochodzi bezpośrednio na komórkę pielęgniarki lub lekarza, którzy opiekują się danym pacjentem. Pacjent zawsze ma kontakt z personelem medycznym i system ten doskonale się sprawdza, pod warunkiem, że pacjent nie nadużywa swoich możliwości.

GDZIE STOSUJE SIĘ SYSTEMY PRZYWOŁAWCZE?

Tego rodzaju systemy przywoławcze najczęściej wykorzystuje się w placówkach medycznych. Spotykamy je zatem:
– w szpitalach i klinikach,
– domach pomocy społecznej i domach opieki,
– sanatoriach,
– więzieniach i wszędzie tam, gdzie człowiek może potrzebować pomocy.

Systemy sprawdzają się doskonale, w bardzo szybkim czasie, dzięki nim, może być udzielona nagła pomoc, co z kolei może przyczynić się nawet do uratowania życia danemu pacjentowi.

DO CZEGO JESZCZE MOŻE PRZYDAĆ SIĘ SYSTEM PRZYWOŁAWCZY?

Niektóre systemy przywoławcze mają specjalne funkcje, które znacznie ułatwiają pacjentom życie i pobyt na oddziałach szpitalnych. Po prostu, przy ich pomocy, pacjenci są niezależni a jest to bardzo ważne w przypadku gdy pacjentami to osoby leżące.
Czasami urządzenia systemu pełnią dodatkowe funkcje, takie jak:
– sterowanie oświetleniem,
– komunikowanie się głosem,
– zdalne sterowanie sprzętem TV czy też dają możliwość połączeń telefonicznych.

KOMFORT PACJENTA CZY NIEPOTRZEBNY LUKSUS?

Szpitalne systemy przywoławcze dają pacjentom poczucie bezpieczeństwa i ogromny komfort. Pomagają znacznie pacjentom leżącym i dają im niezależność. Pacjent przywiązany do łóżka na stałe lub na długi czas nie musi prosić innych pacjentów, jeżeli chce zawołać kogoś z personelu medycznego lub chce włączyć telewizor lub zgasić czy zapalić światło. Ponadto w każdej chwili może skontaktować się z pielęgniarką lub lekarzem, a jest to ważne w przypadku gdy nagle źle się poczuje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *