Systemy
3 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę, gdy kupujesz używany samochód

3 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę, gdy kupujesz używany samochód

Interesują Cię samochody używane? Chcesz kupić auto z drugiej ręki, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Przychodzimy z pomocą. W dzisiejszym artykule opiszemy Ci 3 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę podczas kupowania używanego samochodu. Sprawdź, co takiego znalazło się na naszej krótkiej liście.

1. Czytaj uważnie ogłoszenia

Ogłoszenia układane są w taki sposób, by uwypuklić zalety samochodu i niepostrzeżenie – a w niektórych przypadkach w ogóle, jeśli sprzedawca nie jest uczciwy – przemycić wady. W końcu autor ogłoszenia chce korzystnie i jak najszybciej sprzedać pojazd. Dlatego też warto uważnie czytać ogłoszenia i zobaczyć, czy pojawiają się w tekście same zalety, czy są jakieś wady.

Jeśli znajdziesz jakieś ciekawe ogłoszenie, to chwyć za telefon i zadawaj parę dodatkowych pytań, by przekonać się, czy warto podjechać do sprzedawcy, by zobaczyć auto. Możesz dopytać się o takie rzeczy jak przebieg, stan techniczny, ostatnie naprawy lub historię wypadkową. Warto tutaj wspomnieć, że nawet jeśli te informacje są w tekście, dobrze jest się o nie podpytać. Czytając, nie wychwycimy, czy sprzedawca „coś kręci”, a w rozmowie telefonicznej masz już szansę coś wychwycić.

2. Lakier i stan nadwozia

Kiedy ogłoszenie spodoba Ci się na tyle, by zobaczyć auto, to w pierwszej kolejności sprawdź lakier oraz stan nadwozia. Szukaj dużych odprysków, widocznej szpachli lub korozji. Miej na uwadze to, że przy kilkunastoletnim samochodzie lakier nie będzie idealny, choć to nie usprawiedliwia fuszerki lub nieumiejętnych napraw. Wiadomo, że auto, które ma kilkanaście lat i było używane praktycznie każdego dnia, nie będzie prezentować się doskonale. Zobaczysz odpryski na masce, czy na przednim zderzaku (efekt uderzeń małych kamyczków) lub lakier będzie delikatnie matowy.

Twoje wątpliwości powinien za to wzbudzić ponadprzeciętny połysk, który może oznaczać, że zostały wykonane poprawki lakiernicze. Pamiętaj, by o to zapytać – jeśli sprzedawca opisze przyczyny, to nie musisz się martwić. Jeśli odpowiada wymijająco, to nie jest to dobry sygnał dla kupującego.

3. Kierownica i skrzynia biegów – to kolejne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Kierownica oraz gałka zmiany biegów to elementy, z którymi kierowca ma bezpośredni kontakt, więc są one narażone na zużycie. Gdy kupujesz samochody używane z przebiegiem 200 tysięcy kilometrów (lub też większym) to te elementy są wyraźnie zużyte – okładziny są gładkie, często popękane.
Jeśli zauważysz, że oba te elementy prezentują się naprawdę dobrze, to może to oznaczać, że zostały one fabrycznie wymienione, a co za tym idzie, mają większy przebieg niż ten, który został podany w ogłoszeniu.

Chcesz kupić pewne auto, ale nie chcesz szukać go na własną rękę? Skontaktuj się z Ja-Now-An. To salon Toyoty, który ma w swojej ofercie samochody używane różnych marek.

Dowiedz się, czym charakteryzuje się nowoczesny warsztat samochodowy oraz jaki wybrać samochód do Ubera?

1

1 thoughts on “3 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę, gdy kupujesz używany samochód

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *