Porady
Odnowienie uprawnień SEP

Odnowienie uprawnień SEP

W związku z tym, że elektryk to zawód, który wymaga dużego nakładu pracy i poświęcenia, trzeba się liczyć z tym, że po drodze napotka się wiele przeszkód. To wymaga ciężkiej pracy i poświęcenia, aby stać się elektrykiem. Jest tak wiele różnych rzeczy, których ludzie nie zdają sobie sprawy z bycia inżynierem elektrykiem, dopóki nie doświadczą ich z pierwszej ręki – od dokręcania śrub w dużych urządzeniach elektrycznych do wspinania się po drabinach lub wieżach rusztowań w celu sprawdzenia okablowania lub opraw oświetleniowych, elektrycy robią to wszystko!

Zdobycie uprawnień elektryka

Uprawnienia SEP to profesjonalny certyfikat dla osoby, która chce wejść do branży elektrycznej. Proces licencjonowania zapewnia, że wszystkie osoby są wykwalifikowane i przeszły niezbędne testy, aby zostać uznanymi za profesjonalnych elektryków. Aby uzyskać tę licencję, osoba musi zdać egzamin licencyjny organizowany przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Odnowienie uprawnień SEP

Uprawnienia SEP są wymagane od wszystkich elektryków. Jeśli Twoje uprawnienie SEP do 1kV wygaśnie, ważne jest, aby odnowić je jak najszybciej, aby nadal pracować legalnie! Możesz wziąć udział w kursie online lub odwiedzić jeden z wielu ośrodków szkoleniowych w ciągu tygodnia i w weekendy.

Cena przedłużenia SEP

Cena przedłużenia uprawnień SEP zależy od wielu czynników, między innymi od rodzaju i wielkości grupy biorącej udział w kursie. Ceny mogą się znacznie różnić w zależności od tego, czy jest to robione zdalnie, czy osobiście z innymi osobami z różnych firm. Ceny są zazwyczaj ustalane indywidualnie w oparciu o to, ilu uczestników będzie dla tych większych grup w organizacji.

Kurs będzie Cię kosztować od 300 do 500 złotych w zależności od tego, czy zdecydujesz się na lekcje stacjonarne, czy kursy online. Egzaminy kosztują niecałe 300 złotych.

Dlaczego warto zostać elektrykiem?

Istnieje wiele powodów, aby stać się elektrykiem, ale jednym z najważniejszych jest bezpieczeństwo pracy. W związku z tym, że elektrycy mają długoterminową karierę i zawsze będzie zapotrzebowanie na nich w społeczeństwie, ponieważ dzięki nim możemy korzystać z urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Ponadto:

  • Elektrycy mają bardzo szerokie zastosowanie w swoim zawodzie – mogą być zatrudniani do pracy w elektrowniach, biurowcach, a także w terenie.
  • Nie są ograniczeni do jednego rodzaju pracy, jak np. serwisant.
  • Wielu elektryków odbyło praktyki, które nauczyły ich, jak radzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach, takich jak pożary elektryczne i zwarcia.
  • Elektrycy są pierwszą linią obrony przed uszkodzonymi liniami energetycznymi.

Jeśli jesteś elektrykiem, pamiętaj, że odnowienie uprawnień SEP musi nastąpić co pięć lat. Na szczęście, jest wiele korzyści z bycia elektrykiem!

1

1 thoughts on “Odnowienie uprawnień SEP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *