Biznes
Torty urodzinowe idealne dla dzieci

Torty urodzinowe idealne dla dzieci

Urodziny dziecka to ważne wydarzenie, które warto hucznie świętować. A propozycji na udaną imprezę dziecięcą jest naprawdę wiele. Jednak zawsze najważniejszym elementem każdego przyjęcia jest tort. Jaki wybrać, by zachwycał wyglądem i rozpływał się w ustach?

Najważniejsze jest w środku

Dzisiejsze torty urodzinowe to wypieki skrojone na miarę potrzeb klienta. Wciąż najpopularniejsze są te zrobione na klasycznym – jasnym bądź ciemnym – biszkopcie, jednak pojawiają się już torty bezglutenowe czy wegańskie.

Jeszcze większą fantazją można wykazać się, wybierając przełożenia tortu. Do wyboru są m.in. klasyczna śmietana lub krem, frużelina czy musy czekoladowe. Oferta smaków również wciąż się rozwija. Szczególną propozycją na torty urodzinowe dla chłopców może być uwielbiany przez dzieci smak chrupek.

Klasyczne koło czy coś innego?

Dawniej myśląc o torcie, oczami wyobraźni widziało się po prostu okrągłe ciasto. Dziś tort to coś więcej, niemal małe dzieło sztuki. Cukiernicy oferują mnogość kształtów i wielkości ciasta zgodnie z życzeniem klienta. Do wyboru są:

  • torty klasyczne okrągłe,
  • prostokątne,
  • piętrowe,
  • w dowolnym kształcie 3D np. książki czy serduszka.

    Te ostatnie mogą być idealnym pomysłem na torty urodzinowe dla dziewczynek.

Bogactwo dekoracji

Mając już zaplanowany ogólny wygląd i smak tortu, pozostaje skupić się na dekoracjach, które zachwycą dziecko i gości. Można śmiało stwierdzić, że w tym zakresie jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Tort pokryty może być zarówno kremem, oblany czekoladą, masą cukrową, obsypany wiórkami kokosowymi lub czekoladowymi, a nawet błyszczący od jadalnego brokatu. Wierzch zdobić może klasyczna dekoracja, opłatek cukrowy z dowolnym zdjęciem czy misternie wykonane przez artystów cukierników jadalne figurki.

Torty urodzinowe dla chłopców

Chłopcy najczęściej wybierają na swoje urodziny torty o bardzo wyszukanych kształtach i ciekawych smakach np. chrupek. Popularne są torty urodzinowe dla chłopców – tematyczne, np. w kształcie czołgu dla miłośników wojskowości lub z postaciami z ulubionej bajki. Bardzo chętnie wybieranymi przez chłopców dodatkami są żelki, kruszona czekolada oraz draże czekoladowe.

Torty urodzinowe dla dziewczynek

Oferta tortów skierowana do dziewczynek obfituje w pastelowe kolory, owocowe smaki i dużą ilość dodatków. Dobrym pomysłem może być tort serduszko lub niezwykle efektowny tort w kształcie lalki Barbie. W tej stylistyce przeważają róż i jadalny brokat, który zachwyci każdą młodą damę i jej gości. Wśród dodatków królują zaś świeże i mrożone owoce, czekolada i kolorowe posypki.

Skrojony na miarę

Jak wybrać tort, by dziecko było zachwycone, a goście prosili o dokładkę? Warto skorzystać z oferty sprawdzonej cukierni, w której możesz złożyć zamówienie na tort urodzinowy. Wybór smaków i kształtów ciast jest przeogromny. Jednak nawet w przypadku trudności w wyborze, cukiernik jest w stanie doradzić, które elementy będą z sobą współgrały i sprawią, że tort będzie rozpływał się w ustach. Taki wyjątkowy tort z pewnością zapadnie gościom w pamięci na długo. Niezależnie czy tort urodzinowy byłby w ksztłacie piłki bądź torebki to najważniejsze jest aby smakował!

Dowiedz się więcej o zamawianiu jedzenia online.

1

1 thoughts on “Torty urodzinowe idealne dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *