Systemy
Szpitalne systemy przywoławcze – zwiększ komfort pacjenta

Szpitalne systemy przywoławcze – zwiększ komfort pacjenta

Zastanawiamy się bardzo często – czy zastosowanie szpitalnych systemów przywoławczych to wygoda, zwiększony komfort pacjenta czy niepotrzebny luksus. Dzwonki przy każdym łóżku pacjenta to dzisiaj norma znana i sprawdzona od lat. Zawsze pacjent dzwonił i przywoływał personel medyczny. Jednak czy w XXI wieku dzwonek przy szpitalnym łóżku nie powinien być już przeszłością?

Szpitalne systemy przywoławcze – co to jest?

Szpitalne systemy przywoławczehttps://www.lrspoland.pl/szpitalne-systemy-przywolawcze-sluzba-zdrowia/ – montuje się w jednostkach szpitalnych i medycznych. Dzisiaj popularny jest na całym świecie i znacznie ułatwia pracę personelowi medycznemu a choremu daje ogromny komfort i poczucie bezpieczeństwa. W oddziałach szpitalnym wciąż popularne są dzwonki, które doskonale się sprawdzają. Dzwonki jednak to bardzo dobry sygnał przywoławczy ale tylko dla pacjentów poruszających się o własnych siłach.

Co z pacjentami na stałe leżącymi, takimi, którzy sami nie mogą dosięgnąć dzwonka? Właśnie dla każdego pacjenta odpowiedni jest nowoczesny system przywoławczy. To dzięki jego możliwościom każdy pacjent, w każdej chwili, nie nadwyrężając swoich sił, może zawołać pielęgniarkę czy inną osobę z personelu medycznego. Przy pomocy tego systemu można również zwołać cały personel medyczny na salę operacyjną czy na konsultację, Systemy te doskonale sprawdzają się także w recepcjach czy w przychodniach.

Jak działa szpitalny system przywoławczy?

Systemy te są bezprzewodowymi systemami, optyczno – dźwiękowymi, działającymi na bazie danej sieci. Poszczególne terminale działają między sobą bezprzewodowo a sama obsługa terminali pielęgniarskich i salowych odbywa się poprzez duże ekrany dotykowe. Przez to, że wszystko działa bezprzewodowo, zainstalowanie takiego systemu nie wymaga zbyt dużego nakładu i zbyt dużego remontu w miejscu gdzie instalujemy szpitalne systemy przywoławcze.

Dodatkowo dzięki takiemu systemowi, sygnał od pacjenta dochodzi bezpośrednio na komórkę pielęgniarki lub lekarza, którzy opiekują się danym pacjentem. Pacjent zawsze ma kontakt z personelem medycznym i system ten doskonale się sprawdza, pod warunkiem, że pacjent nie nadużywa swoich możliwości.

Gdzie stosuje się systemy przywoławcze?

Tego rodzaju systemy przywoławcze najczęściej wykorzystuje się w placówkach medycznych. Spotykamy je zatem:

  • w szpitalach i klinikach,
  • domach pomocy społecznej i domach opieki,
  • sanatoriach,
  • więzieniach i wszędzie tam, gdzie człowiek może potrzebować pomocy.

Systemy sprawdzają się doskonale, w bardzo szybkim czasie, dzięki nim, może być udzielona nagła pomoc, co z kolei może przyczynić się nawet do uratowania życia danemu pacjentowi.

Do czego jeszcze może przydać się system przywoławczy?

Niektóre systemy przywoławcze mają specjalne funkcje, które znacznie ułatwiają pacjentom życie i pobyt na oddziałach szpitalnych. Po prostu, przy ich pomocy, pacjenci są niezależni a jest to bardzo ważne w przypadku, gdy pacjentami to osoby leżące.

Czasami urządzenia systemu pełnią dodatkowe funkcje, takie jak:

  • sterowanie oświetleniem,
  • komunikowanie się głosem,
  • zdalne sterowanie sprzętem TV czy też dają możliwość połączeń telefonicznych.

Komfort pacjenta czy niepotrzebny luksus?

Szpitalne systemy przywoławcze dają pacjentom poczucie bezpieczeństwa i ogromny komfort. Pomagają znacznie pacjentom leżącym i dają im niezależność. Pacjent przywiązany do łóżka na stałe lub na długi czas nie musi prosić innych pacjentów, jeżeli chce zawołać kogoś z personelu medycznego lub chce włączyć telewizor lub zgasić czy zapalić światło. Ponadto w każdej chwili może skontaktować się z pielęgniarką lub lekarzem, a jest to ważne w przypadku gdy nagle źle się poczuje.

Nie zależnie, czy mówimy o systemie przywoławczym bądź systemie ERP, celem nadrzędnym tych oprogramowań jest pomoc albo ułatwienie nam organizacji czasu. Z każdym dniem informatyzacja zadań staje się coraz bardziej powszechna, by nasza praca była wykona nie tylko w sposób efektowny, ale także efektywny.

Dowiedz się więcej o systemie hotelowym.

1

1 thought on “Szpitalne systemy przywoławcze – zwiększ komfort pacjenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *