Biznes
Drukarnia 3D – jak wybrać odpowiednią?

Drukarnia 3D – jak wybrać odpowiednią?

Wydruki 3D oferowane są przez sporą liczbę firm. Warto podkreślić, że na rynku stale pojawiają się nowe oferty. Musimy jednak pamiętać, że nie wszystkie są godne zainteresowania. Wysokiej klasy wydruk przestrzenny nie musi kosztować majątku – aktualne stawki znajdują się na bardzo uczciwym poziomie, a więc ostateczna decyzja o skorzystaniu z oferty powinna być dokładnie przemyślana.

Szybki research

Być może w naszej okolicy funkcjonuje profesjonalna drukarnia 3D https://werk3d.pl/. Znacząco ułatwi nam to skorzystanie z jej usług. Przede wszystkim nie musimy martwić się o przesłanie projektu. Możemy nagrać go na przenośny nośnik np. pendrive. Jest to sporym udogodnieniem, szczególnie jeśli waga pliku jest relatywnie wysoka. Jego przesłanie drogą mailową bywa kłopotliwe.

Kolejnym atutem jest krótszy czas realizacji zamówienia. Przede wszystkim jest to związane z brakiem konieczności wysyłki gotowego wydruku. Zostaniemy niezwłocznie poinformowani, gdy będzie on gotowy do odbioru. Wystarczy więc udać się do siedziby drukarni. Oczywiście jest to również sprawdzony sposób na to, aby zredukować koszty. Pamiętajmy, że przesyłka kurierska jest dość droga.

Odbierając wydruk osobiście unikniemy także ryzyka jego uszkodzenia podczas transportu. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy produkt jest delikatny i wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne. Pierwszym krokiem jest szybki research. Sprawdźmy, gdzie znajduje się najbliższa drukarnia 3D. Weźmy pod uwagę również firmy zlokalizowane nieco dalej – czasami warto jest poświęcić czas na dojazd.

Zakres świadczonych usług przez drukarnię 3D

Nie każda drukarnia 3D posiada identyczny zakres usług. Wiele zależy od tego, jakim wyposażeniem dysponuje dane przedsiębiorstwo. Wiadomym jest, że z prostymi projektami poradzi sobie niemal każda marka. Problem zaczyna się w momencie, gdy przedmiot jest złożony i wymaga dalszej obróbki. Takie wydruki przestrzenne można zrealizować tylko wtedy, gdy posiadamy wielostanowiskowy park maszynowy. Zazwyczaj nie wystarczy tutaj jedynie drukarka 3D. Trzeba również posiadać odpowiedni program do druku w 3D.

Największym zainteresowaniem cieszą się marki, które proponują fachową obróbkę gotowych wydruków 3D. Wśród świadczonych usług można znaleźć m.in.:szlifowanie powierzchni z dokładnością wymiarową,

  • gwintowanie,
  • wiercenie,
  • kąpiele w żywicy epoksydowej,
  • spajanie lub klejenie poszczególnych elementów,
  • montaż oświetlenia ledowego.

Drukarnia 3D – opinie użytkowników

Wybierając najlepszą drukarnię 3D warto jest także sprawdzić opinie wcześniejszych klientów. Mogą nam one dużo powiedzieć o standardzie świadczonych usług. Zwróćmy dużą uwagę na terminowość realizacji zlecenie. W przypadku, gdy gotowy wydruk przestrzenny będzie wysyłany kurierem musimy upewnić się, że zostanie on starannie zabezpieczony. Wykonawca nie może oszczędzać na akcesoriach ochronnych, gdyż to właśnie od nich zależy, czy produkt zostanie dostarczony w nienaruszonym stanie.

Wiadomym jest, że ceny również odgrywają dużą rolę. Nie zawsze jednak niska stawka powinna być czynnikiem determinującym do podjęcia ostatecznej decyzji.

Zakres wykorzystania elementów stworzonych w 3D nie ma żadnych ograniczeń. Nawet można wydrukować popularne płytki Vintage by mieć łazienkę w tylu retro, ale czy to jest warte? Opłacalne? Tego już nie wiem. Warto więc wiedzieć jak projektować druk 3D.

Zobacz jakie są najlepsze drukarki do 500 zł.

1

1 thoughts on “Drukarnia 3D – jak wybrać odpowiednią?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *