Porady
Łazienka w stylu retro – płytki vintage

Łazienka w stylu retro – płytki vintage

Powrót do dawnych czasów może nastąpić w naszych wnętrzach. Dzięki odpowiedniemu zaaranżowaniu pomieszczeń to, co było wytworne kilka pokoleń wstecz, może na nowo zdobyć uznanie. Moda wnętrzarska vintage prześlizgnęła się także do łazienki, która w całości spójnie z nią zharmonizowana – będzie wyglądała rewelacyjnie. Pora zatem wyselekcjonować wszystko, co niezbędne, aby przebywanie w domowej łaźni kojarzyło się z tym, co już minione.

Łazienka w stylu retro – artystyczny design

Przejście na nową stylizację należy zacząć od gruntownego remontu, toteż ułożenie nowej glazury będzie podstawą. Płytki vintage, jakie znajdują się w ofercie, doskonale wpasują się do wybranej łazienki w stylu retro, co będzie bardzo efektowne. Można wybierać wersje podłogowe i ścienne. Charakteryzują się one unikalnym wzornictwem: często opływowym wykończeniem kantów, imitacją kafelków, a także wypukłą lub jednolitą strukturą. Dobierając do nich odpowiednio cały zestaw ceramiki – można zrealizować marzenie o stylowej łazience. Umywalka umieszczona na postumencie w typie etażerki, czy też lustro w drewnianej ramie staną się niezwykłymi ozdobami, które będą także bardzo funkcjonalne każdego dnia. Do wszystkiego można zawsze wynaleźć niezbędne dodatki. Warto zatem wyszukać wszystko to, co okaże się niezbędne przy czynnościach higienicznych, a zarazem ujarzmi całe pomieszczenie w jednej koncepcji.

Zobacz również: Jak urządzić małą łazienkę?

Zawsze ponadczasowe płytki vintage

Płytki vintage zdobyły już niemałe uznanie i coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie ich we własnej łazience. Mnóstwo propozycji pozwala na indywidualny dobór wersji płytek: bogato zdobionych najróżniejszymi grafikami, na kształt biało-czarnej szachownicy, z charakterystycznymi tłoczeniami, w formie listewek dekorów. Najróżniejsze desenie kolorystyczne mogą przypaść do gustu, a co więcej zostać wybrane jako te jedyne w swoim rodzaju. Dostępne są przeróżne warianty, np.: białe, turkusowe, brązowe, żółte, szare, matowe i z połyskiem. Szybko można także wyszukać odpowiadający rozmiar, a także fasony, które świetnie zdadzą egzamin na ścianie za umywalką, czy też na podłodze. Co więcej z płytek można ułożyć niebanalny wzorzysty dywan – biorąc pod uwagę całą kolekcję istnieje możliwość stworzenia niecodziennego wnętrza łazienki w stylu retro.

Kunsztowne wykończenie łazienki w stylu retro

Przebywając w pięknie urządzonej łazience – ma się czas na relaks i to o każdej porze. Płytki vintage zrobią swoje, a co więcej dodadzą zadziwiającej wirtuozerii. Warto zatem wybrać jeden typ lub postawić na połączenie kilku i stworzyć dzieło, które zawsze będzie emanować osobliwością, a co więcej powrotem do przeszłości. Dziadkowie i pradziadkowie nieraz mogli mieć do czynienia z pięknem minionych lat, dlatego teraz my sami możemy je na nowo przenieść do własnych czterech kątów, a co więcej doskonale zadbać o swoje intymne kilka chwil w bezbłędnie wystylizowanej łazience. Wielka wanna na nóżkach, stare krzesło czy stołek, komplety ręczników w tym samym wzorze – całość może nabrać takiego wyglądu, że nieraz uznamy, że przenieśliśmy się do tamtych czasów.

Doskonałe wykonanie łazienki w płytki vintage

Każda płytka jest wykonana z ogromną precyzją, dzięki czemu po ułożeniu osiąga się wyjątkowy look. Do tego konkretny dobór fugi zaakcentuje wszelkie równości i dokładność. Każdy detal nawiązujący do stylu vintage będzie ekspozycją zainteresowań domowników. Rewelacyjne połączenia niezbędnych gadżetów, ich kontrastowe barwy mogą sprawić, że będzie się żyło po prostu lżej. Taka łazienka w stylu retro będzie miała swój charakter, a możliwość zrealizowania wszelkich pomysłów jest na wyciągnięcie ręki jak dekorowanie łazienki za sprawą nowoczesnych lamp włoskich.

Płytki i drewno

Najbardziej naturalne połączenia są tym, czym vintage zasłynął w obecnych czasach. Do łazienki w stylu retro, w której glazura odgrywa pierwsze skrzypce – śmiało można dobrać drewniane meble, czy też mniejsze jego elementy. Takie zintegrowanie będzie bardzo oryginalne, z nutą surowości, oraz ze swoistym ciepłem, które to drewno niesie zawsze ze sobą. Reprezentatywna para wygląda ponadprzeciętnie, a najważniejsze jest to, by ci, którzy będą korzystać z tak urządzonej łazienki, czuli się w niej zarazem swobodnie i nadzwyczajnie.

Dowiedz się więcej czym jest program do sprzedaży detalicznej oraz czy w drukarni 3D można wydrukować płytki Vintage.

1

1 thoughts on “Łazienka w stylu retro – płytki vintage

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *