Biznes
Jak poznać dobre biuro rachunkowe?

Jak poznać dobre biuro rachunkowe?

Do obowiązków każdego przedsiębiorcy należy rozliczanie się z urzędem skarbowym. Jedni zatrudniają księgowego, inni wolą rozliczać swoje przychody we własnym zakresie. Kolejnym rozwiązaniem jest korzystanie z oferty biura rachunkowego. Czym kierować się przy jego wyborze? Jak poznać dobre biuro rachunkowe?

Prestiż rodzi prestiż

Dobre biuro rachunkowe, które istnieje na rynku wiele lat, od razu budzi większe zaufanie niż firma “raczkująca” na rynku od kilku miesięcy. Na tym polu na pewno pomocne okażą się opinie klientów. Mówi się, że w internecie nic nie ginie. Dopóki więc jesteśmy na etapie poszukiwań, zorientujmy się, co o biurze rachunkowym mówią osoby, które już skorzystały z jego usług. Jeśli ich komentarze będą przychylne, możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z profesjonalistami.

Cyfryzacja księgowości

Świat idzie do przodu, praktycznie każdy korzysta dzisiaj z dobrodziejstw, jakie daje współczesna technologia. Biuro rachunkowe wyposażone w nowoczesne systemy informatyczne z pewnością zadowoli swoich klientów. Udostępnianie danych w chmurze, aplikacja do wymiany informacji finansowych i wystawiania faktur sprzedaży, digitalizacja dokumentów – wszystko to poprawia funkcjonowania biura, skraca czas wykonywania czynności służbowych, a co za tym idzie, usługa wykonana jest szybciej. Wniosek? W pełni usatysfakcjonowany klient, który do takiego biura się zgłosił.

Usługi plus doradztwo

Doświadczone biuro rachunkowe świadczące usługi na wysokim poziomie to takie, które nie tylko dopilnuje sprawozdań rachunkowych, ale zaoferuje także pomoc w dziedzinie doradztwa podatkowego, czy nawet prawa pracy. To bardzo ważne zwłaszcza w obecnych czasach, gdy przepisy dotyczące prowadzenia działalności gospodarczych i małych przedsiębiorstw zmieniają się bardzo dynamicznie.

Dobra komunikacja z klientem

Zanim ostatecznie podejmie się decyzję o współpracy z biurem rachunkowym, dobrze jest sprawdzić, w jaki sposób pracownicy komunikują się z klientem. Nowoczesne biura rachunkowe wykorzystują, takie narzędzia technologiczne jak:

  • skrzynka mailowa;
  • komunikator typu WhatsApp, Messenger;
  • nowoczesne aplikacje;
  • video konferencje np. Zoom.

Oczywiście oferują także możliwość indywidualnej rozmowy z klientem oraz rozmowy telefonicznej. Człowiek zgłaszający się do dobrego biura rachunkowego powinien poczuć, że jest otoczony opieką. Nawet jeśli w danym momencie pracownik firmy nie może rozmawiać, powinien zadbać o to, aby skontaktować się z drugą stroną w późniejszym czasie.

1

1 thoughts on “Jak poznać dobre biuro rachunkowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *