Biznes
Sprzątanie biur Zabrze

Sprzątanie biur Zabrze

Czyste i zadbane biuro jest wizytówką firmy dla klientów, dla pracowników jest to przyjemne, estetyczne oraz higieniczne miejsce do pracy. W jaki sposób pracodawca może zapewnić czystość w biurze firmy, czy ma dysponować wewnętrzną sekcją sprzątającą, może jednak wynająć firmę zewnętrzną? Czego spodziewać się po firmach zewnętrznych?

Jak zaplanować sprzątanie biura?

Estetyka i czystość w biurze to jeden z głównych aspektów pracy, który działa motywująco na pracowników. Podstawą utrzymania czystości w pomieszczeniach jest regularność sprzątania. Codzienne sprzątanie powinno dotyczyć pomieszczeń, przedmiotów, które mają kontakt z dużą liczbą ludzi. Do tej kategorii zaliczyć można takie pomieszczenia, jak łazienka pracownicza oraz ta przeznaczona dla klientów. Kuchnia i miejsce przeznaczone do spożywania posiłków przez pracowników również powinno być sprzątane codziennie. Biurka, podłogi, drzwi, fotele i krzesła dla interesantów powinny być przecierane codziennie oraz dezynfekowane odpowiednimi środkami, ze względu na styczność z wieloma źródłami potencjalnych czynników chorobotwórczych.

Rzadziej niż dzień po dniu należy uwzględnić w harmonogramie mycie okien w biurze, profesjonalne czyszczenie wykładzin oraz mycie klatek schodowych.

Warto także pamiętać o czystości w miejscach zewnętrznych firmy, takich jak parkingi i pojazdy.

Zalety korzystania z zewnętrznych firm

Najlepszym rozwiązaniem biznesowym dla przedsiębiorcy jest wynajęcie sprzątających firm outsourcingowych. Na usługi takie jak sprzątanie biur Zabrze jest również przygotowane, podobnie jak wiele innych miast w Polsce. W miastach tych odnaleźć można wiele ogłoszeń zewnętrznych firm sprzątających, których zatrudnienie oznacza dla pracodawcy:

  • obniżenie kosztów pracy przy wzroście efektywności usługi
  • brak generowania dodatkowych etatów i procesów rekrutacyjnych
  • brak organizowania zastępstw w razie nieobecności pracownika etatowego
  • brak inwestycji w dodatkowy sprzęt oraz środki czystości
  • regularność usług

Jaki jest koszt usług sprzątania biur?

 Koszty sprzątania są ustalane indywidualnie dla każdego klienta. Jest to związane z powierzchnią przestrzeni przeznaczonej do sprzątania. Cena usługi związana jest także z jej częstotliwością oraz zakresem wykonywanej pracy. Firmy sprzątające mają na uwadze produktywność firmy oraz efektywność jej pracowników, starają się nie zakłócać pracy biura, dlatego wykazują się elastycznością czasu pracy w zgodzie z oczekiwaniami klienta. 

 

Sprawdź również rozkład jazdy KZK GOP: https://rozkladkzkgop.pl/

1

1 thoughts on “Sprzątanie biur Zabrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *