Programy
Jak wybrać program do obsługi hotelu?

Jak wybrać program do obsługi hotelu?

Korzystanie z oprogramowania hotelowego, takiego jak CHART, stało się niezwykle popularne. Rozwiązanie to jest w stanie znacznie ułatwić zarządzanie takim budynkiem. Zanim jednak wybierze się odpowiedni program do obsługi hotelu, to powinno się zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii. Jakie są to kwestie? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

Program do obsługi hotelu musi być funkcjonalny

Program do obsługi hotelu powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Tylko wtedy będzie w stanie wspomóc zarządzanie takim obiektem. Warto więc zwrócić uwagę na to, jakie funkcje on posiada. Powinien dobrze radzić sobie z prowadzeniem księgowości, a także obsługą klientów. Program ogólnie powinien być w stanie połączyć ze sobą wszystkie aspekty działania hotelu związane z przepływem danych i informacji. Dobrze jest, kiedy przechowuje i sam prowadzi dane statystyczne, które są w stanie w każdym miesiącu określić rentowność hotelu i postępy w stosunku do okresu poprzedniego. Dobrze jest również, kiedy można z niego korzystać za pomocą specjalnych aplikacji komórkowych. W dzisiejszych czasach każdy używa komórek. Tak więc goście powinni mieć możliwość rezerwowania i płacenia za pośrednictwem komórki.

Bardzo ważne jest również, aby w ramach programu dostępny był moduł centralnego zarządzania siecią. Z jednego pokoju można wtedy manipulować oświetleniem, temperaturą i innymi systemami hotelu. Jeżeli, w którejś części temperatura spadnie, to możliwe jest dogrzanie pomieszczenia, bez znajdowania się w nim. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie.

Program do obsługi hotelu musi być bezpieczny

Oprócz tego program do obsługi hotelu powinien być również odpowiednio zabezpieczony. Chodzi tutaj o to, aby osoba nieposiadająca odpowiednich uprawnień nie mogła dostać się do poszczególnych danych i systemów. Ważne jest, aby zhakowanie takiego systemu również nie było możliwe. Niestety ale, jeżeli program nie będzie posiadał odpowiednich zabezpieczeń, to może to przynieść znaczne straty właścicielowi hotelu. Z racji tego, że w takich oprogramowaniu przechowuje się szczegółowe dane dotyczące klientów i wszystkich transakcji, jakie były wykonywane w takim obiekcie, to ich udostępnienie przez osobę niepowołaną może mieć okropne konsekwencje. Stąd też bardzo ważne jest funkcjonowanie systemu weryfikacji pracowniczej. Poza określonymi hasłami, powinny występować jeszcze inne zabezpieczenia systemowe. Ważną kwestią w bezpieczeństwie w hotelach odgrywają czytniki kart hotelowych, które zabezpieczają klientów przed zagrożeniami (nieposzony gość wchodzący do naszego pokoju bez naszej zgody). Dlatego na bezpieczeństwo powinno się patrzeć szeroko.

Prosta obsługa

Niezwykle ważne jest również to, aby taki program do obsługi hotelu był prosty w obsłudze. Posługiwanie się nim nie powinno sprawiać żadnych kłopotów. Jeżeli oprogramowanie będzie skomplikowane, to mogą występować różne pomyłki pracownicze w związku z wprowadzaniem danych i ich zarządzaniem. Ponadto firma oferująca program na sprzedaż powinna w pakiecie oferować również bezpłatne szkolenie w jego obsłudze. Wtedy można mieć pewność tego, że pracownicy naprawdę nauczą się korzystania z określonego oprogramowania. Dobrze jest, kiedy program taki będzie odpowiednio intuicyjny. Wtedy nawet, jeśli ktoś nie ma pojęcia jak wprowadzić poszczególne dane, to program sam podpowiada dogodne rozwiązania.

Referencje

Przed zdecydowaniem się na zakup konkretnego oprogramowania warto jest również poczytać na jego temat opinie. Można znaleźć je bez problemu w Internecie. Jeżeli większość osób, które już korzystały z takiego programu, było z niego zadowolonych, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo tego, że oprogramowanie to charakteryzuje się wysoką jakością. Jeżeli istnieje również możliwość, to warto popytać się znajomych, którzy pracują w tej samej branży o programowanie z jakiego korzystają i czy się ono sprawdza. W ten sposób można uniknąć sytuacji, kiedy nie będzie się zadowolonym z zakupu określonego programu hotelowego. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że produkt ten jest bardzo drogi i wymienienie go może się wiązać z ogromnymi stratami. Ponadto firma sprzedająca oprogramowanie powinna również posiada odpowiedni serwis, który będzie się zajmował jego naprawą w momencie, kiedy coś nie będzie funkcjonowało w sposób prawidłowy. Ważna jest również kilkuletnia gwarancja. Dobrym rozwiązaniem do wprowadzenia w hotelach byłby program do zarządzania projektami. Hotele nie tylko żyją na co dzień z gości, ale także z różnych inwestycji/rzeczy.

1

1 thoughts on “Jak wybrać program do obsługi hotelu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *