Urządzenia
Rozwiązania automatyki hotelowej – czytnik kart hotelowych

Rozwiązania automatyki hotelowej – czytnik kart hotelowych

Dzisiejsze inteligentne hotele to sama nowoczesność i przyjemność. Klucze hotelowe to już nie zwykłe kluczyki, tylko specjalne karty, które otwierają nam drzwi do naszego pokoju i podają nam wiele informacji. Automatyka hotelowa jest bardzo rozwinięta a jednym z jej przykładów jest czytnik kart hotelowych i coraz częściej klucze do pokoi zamieniane są na karty hotelowehttps://automatykahotelowa.pl/dlaczego-ah/.

Czym są karty hotelowe?

Karty hotelowe to właśnie nowoczesne klucze do pokoi hotelowych. To zakodowane plastikowe kartoniki, które mają ogromne zastosowanie i są bardzo funkcjonalne. Nowoczesność i ogromny rozwój technologii, sprawiły że wiele hoteli i pensjonatów zdecydowało się na zastosowanie innowacyjnych rozwiązań. Dzięki temu punkty hotelowe stały się nowoczesne a swoim klientom dały wiele możliwości.

Karta hotelowa jest poręczniejsza niż normalny klucz, trudniej jest ją zgubić, otwiera wiele pomieszczeń, do których potencjalny klient hotelu ma dostęp. Karta może być też nośnikiem ważnych, hotelowych informacji, poprzez nadrukowanie ich na powierzchni tego rodzaju klucza.

Inwestycja w karty magnetyczne jest bardzo opłacalna, tym bardziej że używanie takich kart jest bardzo bezpieczne i znacznie chroni klientów hotelu przed włamaniem się do ich pokoju hotelowego.

Jeżeli dany hotel zainwestował w karty magnetyczne, to oczywiście zainwestował również w odpowiedni czytnik tychże kart.

Czytnik kart hotelowych

Tego rodzaju czytnik umieszczony jest na każdym piętrze hotelu. Umieszczenie go daje wiele możliwości i podaje, równocześnie,wiele informacji.

Informacje z panela czytnika kart są przekazywane bezpośrednio do programu obsługi hotelu, a ponadto palące się diody na panelu informują o statusie pokoi hotelowych na danym piętrze. Dzięki informacjom przesyłanym przez dany czytnik obsługa wie, kto i kiedy otworzył drzwi na korytarz, kiedy i które drzwi zostały otwarte ze środka pokoju. Automatycznie załącza się również sygnał dźwiękowy w momencie gdy, któreś drzwi nie zostały dobrze zamknięte. Ponadto wysyłany jest sygnał wizualny do recepcji i dzięki takiej sytuacji pracownicy mają pełny monitoring danego piętra.

Co daje automatyka hotelowa?

Dzięki odpowiedniej automatyce hotelowej w hotelu w pełni zautomatyzowanym jest bardzo bezpiecznie. Nikt nikogo nie zaczepia, nie gubią się rzeczy i pokoje są zawsze pod kontrolą. Hotele to miejsca, gdzie przewija się wiele osób i to różnych osób, czasami dobrze jest, że w danych pomieszczeniach jest pełny system bezpieczeństwa.

Dzisiaj hotele i miejsca noclegowe, które decydują się na tego rodzaju rozwiązania to hotele super nowoczesne. Klientów zaskakuje otrzymanie w recepcji karty magnetycznej zamiast klucza, ale bardzo szybko zaczynają rozumieć korzyści z jej funkcjonalności.

Karty hotelowe – znak nowoczesności

Rozwiązania automatyki hotelowej są różne i wciąż unowocześniane. Jednak ich funkcjonalność jest ogromna a korzyści są widoczne już dzisiaj. Magnetyczne karty, czytniki kart magnetycznych, dotykowe monitory, internetowe rezerwacje – to wszystko sprawia, że korzystanie z usług hotelowych staje się prostsze dla klientów i dla pracowników danych miejsc hotelowych. Z kart hotelowych nie tylko korzystają goście, ale także firmy sprzątające (outsourcing) w hotelach. Dzięki temu sprawniej idzie dbanie i porządek.

Dodatkowo coraz częściej w hotelach spotykamy, na ścianach pokoi hotelowych specjalne kieszenie na karty magnetyczne, panele życzeń gości, na których klienci hotelowi informują obsługę o swoich potrzebach. Same zamki na karty magnetyczne są zamkami bardzo nowoczesnymi i super bezpiecznymi.

Branża hotelowa i gastronomiczna bardzo się rozwija stosując specjalne programy dla hoteli. Zawsze stara się wyjść naprzeciw swoim klientom i uczynić ich pobyt w danym miejscu jak najlepszym i jak najbezpieczniejszym. Przy tym wszystkim obsługa hotelowa stara się by pobyt w hotelu był jak najprzyjemniejszy. Automatyzacja pewnych procesów jest korzyścią obupulną. Wprowadzając także na swój obiekt odpowiedni system do hotelu porpawimi organizację całego hotelu.

Czytaj też o elektronicznych zamkach w hotelach oraz o automatyce bramowej.

1

1 thought on “Rozwiązania automatyki hotelowej – czytnik kart hotelowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *