Usługi sprzątania w Katowicach

Każda firma, która dba o swój wizerunek oraz bezpieczeństwo pracowników, powinna stawiać na piedestale utrzymanie czystości. Jednak jest ciężkie zadanie, jeżeli nie wyznaczymy do niego konkretnej osoby, która będzie za to odpowiedzialna. Oczywiście możemy zastosować znaną zasadę, że każdy sprząta po sobie, jednak w praktyce to się nie sprawdza, ponieważ zostają takie elementy jak okna oraz toaleta, która przecież jest używana wspólnie.

Częstotliwość sprzątania

Mycie okien Katowice dobrze jest zostawić firmie sprzątającej, która niskim kosztem wykona kompleksowe sprzątanie całego budynku. Oczywiście trzeba będzie za to zapłacić, jednak w ten sposób można zaoszczędzić dużo czasu oraz nie martwić się już o to kto dzisiaj będzie sprzątać. Częstotliwość takiego sprzątania jest uzależniona w dużej mierze od wielkości pomieszczenia oraz ilości pracowników. Często się bierze pod uwagę także branżę, w której działa dana firma.

Wykonywane usługi

Firmy wykonujące sprzątanie Katowicehttp://daress.pl/sprzatanie-katowice/ są bardzo elastyczne i mogą się dostosować do klienta. W ten sposób można się zdecydować na codzienne porządki lub na przykład tylko w określone dni. Oczywiście, niektóre elementy należy czyścić codziennie, ale dla przykładu okna mogą być myte nawet raz na kilka tygodni i nic negatywnego nie powinno się wydarzyć. Elastyczny grafik sprawdza się dobrze w przypadku małych przedsiębiorstw, gdzie właściciel bardzo dobrze zna miejsce swojej pracy i niektóre czynności sprzątające może wykonać samemu lub zlecić to swoim pracownikom. Wśród usług jakie oferują firmy sprzątające w Katowicach można wymienić:

  • odkurzanie dywanów i mycie podłogi
  • czyszczenie biurek i pomieszczeń biurowych
  • sprzątanie toalety oraz kuchni
  • podlewanie kwiatków
  • mycie okien

Rozszerzenie pakietu

Oczywiście na życzenie klienta możliwe jest rozszerzenie pakietu usług o różne czynności. Szczególnie popularne stało się czyszczenie monitorów komputerów, które jest przeprowadzane obecnie w większości dużych korporacji. Należy pamiętać, że przebywanie w pomieszczeniach zakurzonych zdecydowanie obniża komfort pracy oraz może negatywnie wpłynąć na zdrowie. Dlatego bardzo ważne jest zachowanie czystości oraz utrzymywanie jej przez długi czas.

Ubezpieczenie

Trzeba mieć na uwadze, że podczas sprzątania mogą ulec uszkodzeniu pewne urządzenia, dlatego bardzo dobrym pomysłem jest wykupienie ubezpieczenia OC. Profesjonalne firmy sprzątające posiadają takie ubezpieczenie i dlatego można im zaufać, ponieważ w razie wypadku nie zostaniemy z niczym. Oczywiście lepiej jest zawsze zapobiegać niż naprawiać, ponieważ koszty naprawy mogą czasami wynosić tyle co zakup nowych urządzeń. Jednym z największych plusów wynajęcia firmy sprzątającej jest oszczędność czasu. Należy pamiętać, że w przypadku powierzenia sprzątania swoim pracownikom część zadań zostanie wykonanych później i dlatego też przychody firmy mogą być mniejsze. Pracownicy nie są w stanie się w pełni skupić jednocześnie na swojej pracy oraz sprzątaniu i dlatego powinno się wyraźnie to oddzielić. Z pewnością wpłynie to na szybsze tempo rozwoju firmy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *