Systemy
Automatyka bramowa – czy warto?

Automatyka bramowa – czy warto?

Bez cienia wątpliwości postęp technologiczny wpływa na nasze codzienne życie. Szczęśliwie nie ominął on tak podstawowych kwestii, jak otwieranie bramy. Współcześnie producenci mogą zaoferować nam automatykę bramową, dzięki czemu nie musimy opuszczać samochodu, aby móc wjechać na posesję lub do garażu. Jakie są najważniejsze zalety automatyki? Czy warto ją zainstalować?

Automatyka bramowa – odrobina luksusu

Nowoczesna automatyka bramowahttp://www.bram-serwis.pl/pl/oferta/automatyka to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie chcą każdorazowo opuszczać swojego samochodu podczas wyjeżdżania i wyjeżdżania z terenu posesji.

Dzięki temu prostemu rozwiązaniu za pomocą jednego kliknięcia pilotem możemy otworzyć bramę prowadzącą na posesję, czy też bramę garażową. Na pytanie czemu automatyka bramowa jest chętnie wybierana? Odpowiedz jest dość prosta – luksus. Coraz częściej ludzie zaczynają automatyzować swoje urządzenia, dzięki temu zyskają cenny czas. Co jeszcze warto wiedzieć na temat automatyki?

Praktyczne zalety automatyki bramowej

Rozwiązanie to niesie za sobą znacznie więcej praktycznych korzyści, niż większość osób może uważać. Przede wszystkim możliwość automatycznego otwierania bram to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak duża część czasu w ciągu doby jest marynowana ze względu na mało istotne czynności.

Przy prostym założeniu, że dziennie na otwieranie i zamykanie bramy poświęcamy łącznie ok 5 minut możemy łatwo wyliczyć, że w przeciągu jednego roku czas poświęcony na otwieranie i zamykanie bramy wyniesie około 30 godzin. Oznacza to, że na obsługę bramy podczas zjeżdżania i wyjeżdżania tracimy 3 – 4 dni robocze.

Nowoczesna automatyka

Współcześnie na polskim rynku odnaleźć można kilkudziesięciu producentów automatyki bramowej. Poszczególne, oferowane przez producentów sprzęty różnią się technologią wykonania, funkcjonalnością oraz trwałością. Oczywiście ma to bezpośredni wpływ zarówno na cenę, jak i na walory użytkowe oferowanych automatów.

Przydatne gadżety TOP – 5

Jeżeli chcemy mieć pewność co do wysokiej jakości wykonania zawsze powinniśmy stawiać na producentów o ustabilizowanej pozycji na rynku. Jednym z takich producentów jest firma bram serwis http://www.bram-serwis.pl , która zajmuje się zarówno wykonaniem, montażem , jak i serwisem automatyki bramowej. Co jeszcze warto na temat automatyki?

Automatyka bramowa może znaleźć zastosowanie w przypadku:

  • bram garażowych,
  • bram ogrodzeniowych przesuwnych,
  • bam ogrodzeniowych dwuskrzydłowych .

W co powinna być wyposażona automatyka bramowa?

Niezależnie od tego, jaki rodzaj automatyki wybierzemy, czy też od miejsce montażu należy zwrócić uwagę, czy interesujący nas model posiada określone cechy użytkowe. Należy mieć na uwadze, że część spośród oferowanych przez producenta funkcji nie musi sprawdzać się w naszym przypadku. Niemniej jednak istnieje szereg funkcji, które są niezbędne. Jedną z nich jest lampka ostrzegawcza.

Tego typu lampka poinformuję nas o ruchu. Kolejną niezbędną funkcją jest możliwość zatrzymania się bramy i jej cofnięcia każdorazowo, gdy natrafi na przeszkodę. Ponadto każda brama powinna posiadać wyłącznik kluczykowy umożliwiający ręczne otwarcie bramy w przypadku braku prądu. Ostatnią ważną kwestią, z której nigdy nie powinniśmy rezygnować jest funkcja miękkiego startu i zatrzymania.

Czytaj o zaletach automatyki do bram oraz o innym rozwiązaniu automatycznum jakim jest szpitalny system przywoławczy.

1

1 thought on “Automatyka bramowa – czy warto?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *