Biznes
Okulista Rybnik – na co zwrócić uwagę?

Okulista Rybnik – na co zwrócić uwagę?

Poszukując okulisty, warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie, sprzęt, którym dysponuje, a także zakres świadczonych usług. Okulista Rybnik – https://pryzmat-okulistyka.pl/ to ogromne doświadczenie, empatyczne podejście do Pacjentów, a także nowoczesny sprzęt i wiedza zgodna z najnowszymi doniesieniami naukowymi.

Poradnia okulistyczna w Rybniku

W ofercie salonu Pryzmat znajdą Państwo szereg usług, takich jak:

  • podstawowa konsultacja okulistyczna – pozwalająca na zbadanie stanu wzroku oraz ewentualny dobór okularów korekcyjnych;
  • tomografia optyczna siatkówki i nerwu wzrokowego z pomocą technologii Swept Source – nowoczesna metoda pozwalająca na diagnozowanie chorób siatkówki;
  • angiografia bezkontrastowa oraz z wykorzystaniem kontrastu- umożliwia ocen naczyń krwionośnych w błonie naczyniowej;
  • perymetria – pozwala zbadać ubytki w polu widzenia;

Są to tylko niektóre dostępne w poradni okulistycznej badania. Pełna lista jest dostępna w zakładce “usługi”.

Laserowa korekcja wzroku – na czym polega?

W Polsce zabiegi korekcji laserowej wzroku są wykonywane od 20 lat, czyli od roku 2000. Przed wynalezieniem zabiegów za pomocą lasera, korygowano wzrok Pacjentów za pomocą promienistego nacinania rogówki w oku pacjenta. Skuteczność tej metody w dużej mierze zależała od precyzji wykonującego zabieg, nie dawała 100% skuteczności, a dodatkowo można ją było wykonać tylko w terapii krótkowzroczności.

Dzięki przeprowadzeniu zabiegu laserowej korekcji wzroku Pacjent może na stałe zrezygnować z noszenia soczewek lub okularów korekcyjnych, bowiem wada jest usuwana całkowicie lub – przy dużych wadach – minimalizowana.

Za pomocą laserowej korekcji wzroku możliwe jest skorygowanie krótkowzroczności, nadwzroczności oraz astygmatyzmu. Zabieg poprzedza kwalifikacja do niego, podczas której lekarz okulista z Rybnika ocenia stan wzroku pacjenta, a także dobiera najlepszą metodę leczenia wzroku.

Laserowa korekcja wzroku polega w dużym uproszczeniu na modelowaniu rogówki, które prowadzi do zmniejszenia wady wzroku. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie trzeba obawiać się bólu czy dużego dyskomfortu.

Kto może skorzystać z korekcji wzroku za pomocą lasera?

Przede wszystkim – jest to zabieg dla dorosłych pacjentów, u których rozwój oka dobiegł już końca. Z korekcji mogą skorzystać osoby z nadwzrocznością, krótkowzrocznością oraz astygmatyzmem.

W okresie ciąży i bezpośrednio po nim należy wstrzymać się z korekcją wzroku, bowiem w tym okresie w oku zachodzi szereg zmian, które mogą przekłamywać stan oczu w badaniu.

Korekcję laserową przeprowadza się raz na całe życie, jednak należy mieć świadomość, że w pewnym wieku nie da się uniknąć między innymi takich udogodnień jak okulary służące do czytania – jest to naturalne, że wzrok po 40-tym roku życia nie pozwala na czytanie bez pomocy okularów.

Okulista Rybnik – rekonwalescencja po zabiegu

Po zabiegu korekcji wzroku laserem przez kilka do kilkunastu dni może utrzymywać się dyskomfort podczas przebywania w jasnych pomieszczeniach i jest to w pełni naturalne. Po całkowitym wygojeniu oka, objawy te ustępują.

Dowiedz się więcej o najlepszym okuliscie z Rybnika oraz w czym może Ci pomoć protetyk z Tych.

1

1 thoughts on “Okulista Rybnik – na co zwrócić uwagę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *