Porady
Dlaczego warto wybrać metodę osuszanie budynków, jaką jest izolacja pozioma?

Dlaczego warto wybrać metodę osuszanie budynków, jaką jest izolacja pozioma?

Wilgoć w budynku to nie tylko problem właścicieli starych domów. Z różnych względów może ona pojawić się również w nowym budownictwie. Niestety może ona bardzo negatywnie wpłynąć na zarówno na sam stan budynku i jego konstrukcję, jak i na zdrowie i samopoczucie mieszkających tam osób. Wilgoć to bowiem po prostu pleśń, czyli niezwykle toksyczny grzyb, który może wywoływać silną alergię.

Izolacja pozioma metodą iniekcji, czyli sposób na osuszanie budynków

Budynki można osuszyć różnymi metodami. Niektóre z nich są tak naprawdę tylko sposobem na poradzenie sobie z problemem na krótki czas. Inne mogą doprowadzić do pozbycia się problemu raz na zawsze, np. za pomocą izolacji poziomej budynku. Tak skutecznie działa także izolacja pozioma metodą iniekcji http://tbd-kotula.pl/oferta/izolacja-pozioma-metoda-iniekcji/, która sprawdza się wtedy, gdy zawilgocenie ścian pojawia się od dołu z kierunku fundamentów. Dlaczego warto wybrać tą technologię?

Jest co najmniej kilka plusów, wśród których skuteczność wymieniana jest na pierwszym miejscu. Dzięki izolacji poziomej można rzeczywiście osuszyć ściany i budynek od dołu, co pozytywnie wpłynie na stan ścian na wyższych kondygnacjach.

Jak wykonuje się izolację poziomą metodą iniekcji?

To nowatorska metoda iniekcji niskociśnieniowej jest wykorzystywana wciąż przez niewiele firm na rynku. Warto skontaktować się z najlepszymi wykonawcami, którzy szybko przystąpią do działania. Jednym z etapów prac jest między innymi wykonanie szeregu nawierceń o odpowiedniej głębokości, aby powstały w ten sposób miejsca aplikuje się specjalny materiał pompą ciśnieniową. Największe plusy tego rozwiązania to:

  • nowoczesna technologia dająca naprawdę dobre rezultaty,
  • gwarancja skuteczności,
  • mała inwazyjność metody w konstrukcję budynku,
  • szczegółowa wycena przed przystąpieniem do pracy.

Otwarte komunikacja z klientami na każdym etapie realizowania usługi to ogromny plus. Dzięki temu inwestorzy wiedzą, jak przebiegają pracę, mają świadomość wszystkich występujących w trakcie realizacji problemów. Na szczęście z tymi profesjonaliści radzą sobie w praktycznie każdej sytuacji. Dlatego warto po osuszeniu całego obiektu sumiennie ocieplić budynek i zapewnić optymalną wentylację, by wilgoć nie wróciła. Podczas wykonywania izolacji poziomej metodą iniekcji przez fachowców, warto zaopatrzeć ich w specjalne kontenery sanitarne.

Dowiedz się więcej na czym polega automatyka bramowa.

1

1 thought on “Dlaczego warto wybrać metodę osuszanie budynków, jaką jest izolacja pozioma?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *